(Symbol 438/4169/ODS) DOM na SPRZEDAŻGrubno,
Na sprzedaż Zespół Pałacowo-Parkowy
KUPUJĄCY NIE PŁACI PROWIZJI !!

Na sprzedaż :

Prezentowany zespół pałacowo-parkowy położony jest w miejscowości Grubno gmina Stolno powiat chełmiński w województwie kujawsko-pomorskim (dawniej województwo toruńskie). Nieruchomość usytuowana jest przy drodze krajowej nr 1 wyznaczonej obecnie jako główna trasa łącząca Gdańsk – Toruń – Łódź – Katowice – Cieszyn, w odległości 2 km od Chełmna siedziby powiatu chełmińskiego.

Ponadto w obrębie 40 km znajdują się takie ośrodki miejskie jak Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, co oznacza, iż pozostaje w bliskim sąsiedztwie ważnych węzłów komunikacyjnych łączących planowane i częściowo już zbudowane główne ciągi komunikacyjne kraju, tj. A1–S5–S10.

Zespół pałacowo-parkowy tworzy nieruchomość o powierzchni 10,66 ha z bogatym różnogatunkowym drzewostanem z licznymi pomnikowymi okazami starodrzewia - dęby, klony, lipy, buki. Drzewostan parkowy ma postać zwartego masywu drzew. Część drzewostanu stanowią pomniki przyrody.

Nieruchomość zabudowana jest budynkiem pałacowym z XIX wieku,
o łącznej powierzchni użytkowej ponad 1.700 m2 położonym centralnie na nieruchomości. Ponadto na nieruchomości urządzony jest staw o powierzchni ok. 2,64 ha.
Nieruchomość przylega do drogi krajowej nr l jednak nie posiada bezpośredniego zjazdu z tej drogi.
Dojazd do nieruchomości prowadzi drogą utwardzoną o nawierzchni bitumicznej i brukowej łączącą się z drogą kraj ową nr 1.

Nieruchomość położona jest w terenie uzbrojonym, w zakresie energii elektrycznej, wodociągu i sieci kanalizacji sanitarnej, linii telefonicznej.
Obiekt ten ze względu na swoje walory historyczne i przyrodnicze znajduje się pod kontrolą Konserwatora Zabytków oraz Konserwatora Przyrody.

Od północy zespół pałacowo-parkowy graniczy z sadami, od południa z łąkami, od zachodu granicę wyznacza droga krajowa nr 1, a od wschodu zabudowania folwarczne i budynki mieszkalne wzniesione na terenie dawnych pól uprawnych.
Do kompleksu pałacowo-parkowego od strony południowej przylega zespół szkół rolniczych, na który składa się budynek szkoły, internat i trzy budynki mieszkalne. Założenie pałacowo-parkowe wpisane zostało do rejestru zabytków dnia 06 listopada 1989 roku pod Nr 591.

Opis budynku pałacu :

Budynek o dwóch kondygnacjach nadziemnych podpiwniczony (z wyjątkiem podpiwniczenia pod jedną z wieżyczek) z poddaszem - strych, posadowiony na ławach fundamentowych. Ściany piwnic murowane z kamienia i cegły ceramicznej. Ściany wewnętrzne murowane z cegły ceramicznej. Ściany zewnętrzne części nadziemnej murowane z cegły ceramicznej.
Ściany wewnętrzne murowane z cegły ceramicznej różnej grubości. Stropy nad piwnicami sklepienia łukowe ceglane wsparte na ścianach oraz sklepienia kolebkowe murowane z cegły ceramicznej. Strop nad parterem żelbetowy płytowy na belkach stalowych.
Strop nad I piętrem drewniany belkowy, nagi.
Dach czterospadowy - konstrukcja drewniana z deskowaniem szczelnym i pokryciem z blachy cynkowej. Nad wieżyczkami dach kryty gontem. W budynku znajdują się 2 klatki schodowe.
Schody żelbetowe płytowe jedno i dwubiegowe. Posadzka w piwnicy - cegła ceramiczna układana na podsypce piaskowej oraz szlichta cementowa na podkładzie z gruzobetonu. Na parterze i I piętrze posadzki brak. Na poddaszu podłoga z desek mocowanych do belek stropowych. Instalacje wewnętrzne - tylko piony i poziomy kanalizacyjne w piwnicy oraz fragmentarycznie (piwnice i poddasze) rozprowadzona instalacja elektryczna oświetleniowa.
Elewacja - tynk cementowo - wapienny.

Dane techniczne:

Powierzchnia zabudowy 563,9 m2 Kubatura 6.114,0 m3 Powierzchnia użytkowa razem 1.739,6 m2 w tym:
- piwnice 381,3 m2
- parter 443,2 m2
- I piętro 429,8 m2
- poddasze 485,3 m2

W latach 2004-2005 opracowany został kompletny projekt remontu pałacu oraz rewitalizacji drzewostanu i pozostałej zieleni parku.
Prowadzone prace do 2008 roku pozwoliły na gruntowny remont pałacu w trakcie, którego w budynku przeprowadzono roboty zabezpieczające polegające na wykonaniu następujących prac:
- wymiana stropu nad parterem z drewnianego belkowego na żelbetowy,
- naprawa stropu drewnianego nad I piętrem,
- wykonanie klatek schodowych
- wykonanie szybu windowego
- wykonanie izolacji pionowej ścian piwnic z odwodnieniem
- zbicie tynków wewnętrznych ścian
- wykonanie tynku elewacji
- wykonanie sieci zewnętrznej kanalizacji deszczowej i sanitarnej - wykonanie kanalizacji poziomej sanitarnej w piwnicach
- doprowadzenie linii telefonicznej w wykopie
- wymiana zewnętrznej sieci wodociągowej zasilanej z wodociągu gminnego - wykonanie robót zabezpieczających
Ponadto prowadzone były i są bieżące prace pielęgnacyjne drzewostanu.

Idealna nieruchomość na prowadzenia działalności gospodarczej : Hotel. Restaurację , Dom Weselny, Spa, itd.

Więcej informacji pod nr telefonu : 698-003-093 oraz na stronie : www.cnieruchomosci.pl i w Biurze Nieruchomości w Chełmnie przy ul. Toruńska 6.

Serdecznie polecam !! Oferta warta uwagi i oglądania !!

Oferujemy wsparcie w zakresie czynności finansowych oraz formalno-prawnych. Współpracujemy z biurami notarialnymi oraz doradcami finansowymi, którzy zaoferują najkorzystniejsze warunki kredytu lub pożyczki hipotecznej dopasowanej do Państwa potrzeb.

Pośrednik odpowiedzialny zawodowo za wykonanie umowy pośrednictwa: Monika Śliwińska (licencja nr: 21577).
Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.
Serdecznie polecam i zapraszam na prezentację !

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Symbol
438/4169/ODS
Stan budynku
DO WYKOŃCZENIA
Rodzaj nieruchomości
DOM
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Status
AKTUALNA
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Nieruchomość dostępna od
25.07.2018
Cena cena w innych walutach
1 540 000, 00 PLN
Cena za m2
885, 26 PLN
Kraj
POLSKA
Województwo
KUJAWSKO-POMORSKIE
Miejscowość
Grubno
Położenie działki
ZBOCZE
Powierzchnia całkowita
1 739, 60 m2
Powierzchnia działki
10 660, 00 m2
Kształt działki
NIEREGULARNY
Powierzchnia użytkowa
1 739, 60 m2
Forma własności działki
WŁASNOŚĆ
Wartość udziału w działce
1
Rodzaj domu
DWOREK
Rok budowy
1423
Materiał ścian
CEGŁA
Droga dojazdowa
CICHA ULICA
Liczba pokoi
1
Liczba pięter
2
Podpiwniczenie /piwnica
PIWNICA
Energia elektryczna
Napięcie 400V (siła)
Wentylacja
Monitoring
Rodzaj okien
DREWNIANE,
Pokrycie dachu
BLACHA
Poddasze
UŻYTKOWE
Ogródek
Najbliższy park
w pobliżu
Najbliższe jezioro
w pobliżu
Nr Licencji
21577
Oferta bezpośrednia!
W przypadku tej nieruchomości nasze biuro pobiera wynagrodzenie tylko od sprzedającego

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Monika Śliwińska

Monika Śliwińska

Właściciel biur nieruchomości.
Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami oraz Zarządca Nieruchomościami.
Ponad 10 letnie doświadczenie w branży nieruchomościami.
licencja: 21577
monika.sliwinska@centrum-chojnice.pl
tel.: 698-003-093

przeglądaj moje oferty

Zapytaj o ofertę