Lokal usługowy na sprzedaż, 1736 m², Grubno

lokal usługowy • na sprzedaż • rynek wtórny • Grubno

1 540 000  • 1736 
887 zł za m2

1 pomieszczenie • parter • budynek budynek parterowy

 Dodaj do schowka Usuń ze schowka Kontakt


KUPUJĄCY NIE PŁACI PROWIZJI!!

Na sprzedaż :

Prezentowany zespół pałacowo-parkowy położony jest w miejscowości Grubno gmina Stolno powiat chełmiński w województwie kujawsko-pomorskim (dawniej województwo toruńskie). Nieruchomość usytuowana jest przy drodze krajowej nr 1 wyznaczonej obecnie jako główna trasa łącząca Gdańsk - Toruń - Łódź - Katowice - Cieszyn, w odległości 2 km od Chełmna siedziby powiatu chełmińskiego.

Ponadto w obrębie 40 km znajdują się takie ośrodki miejskie jak Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, co oznacza, iż pozostaje w bliskim sąsiedztwie ważnych węzłów komunikacyjnych łączących planowane i częściowo już zbudowane główne ciągi komunikacyjne kraju, tj. A1-S5-S10.

Zespół pałacowo-parkowy tworzy nieruchomość o powierzchni 10,66 ha z bogatym różnogatunkowym drzewostanem z licznymi pomnikowymi okazami starodrzewia - dęby, klony, lipy, buki. Drzewostan parkowy ma postać zwartego masywu drzew. Część drzewostanu stanowią pomniki przyrody.

Nieruchomość zabudowana jest budynkiem pałacowym z XIX wieku,
o łącznej powierzchni użytkowej ponad 1.700 m2 położonym centralnie na nieruchomości. Ponadto na nieruchomości urządzony jest staw o powierzchni ok. 2,64 ha.
Nieruchomość przylega do drogi krajowej nr l jednak nie posiada bezpośredniego zjazdu z tej drogi.
Dojazd do nieruchomości prowadzi drogą utwardzoną o nawierzchni bitumicznej i brukowej łączącą się z drogą kraj ową nr 1.

Nieruchomość położona jest w terenie uzbrojonym, w zakresie energii elektrycznej, wodociągu i sieci kanalizacji sanitarnej, linii telefonicznej.
Obiekt ten ze względu na swoje walory historyczne i przyrodnicze znajduje się pod kontrolą Konserwatora Zabytków oraz Konserwatora Przyrody.

Od północy zespół pałacowo-parkowy graniczy z sadami, od południa z łąkami, od zachodu granicę wyznacza droga krajowa nr 1, a od wschodu zabudowania folwarczne i budynki mieszkalne wzniesione na terenie dawnych pól uprawnych.
Do kompleksu pałacowo-parkowego od strony południowej przylega zespół szkół rolniczych, na który składa się budynek szkoły, internat i trzy budynki mieszkalne. Założenie pałacowo-parkowe wpisane zostało do rejestru zabytków dnia 06 listopada 1989 roku pod Nr 591.

Opis budynku pałacu :

Budynek o dwóch kondygnacjach nadziemnych podpiwniczony (z wyjątkiem podpiwniczenia pod jedną z wieżyczek) z poddaszem - strych, posadowiony na ławach fundamentowych. Ściany piwnic murowane z kamienia i cegły ceramicznej. Ściany wewnętrzne murowane z cegły ceramicznej. Ściany zewnętrzne części nadziemnej murowane z cegły ceramicznej.
Ściany wewnętrzne murowane z cegły ceramicznej różnej grubości. Stropy nad piwnicami sklepienia łukowe ceglane wsparte na ścianach oraz sklepienia kolebkowe murowane z cegły ceramicznej. Strop nad parterem żelbetowy płytowy na belkach stalowych.
Strop nad I piętrem drewniany belkowy, nagi.
Dach czterospadowy - konstrukcja drewniana z deskowaniem szczelnym i pokryciem z blachy cynkowej. Nad wieżyczkami dach kryty gontem. W budynku znajdują się 2 klatki schodowe.
Schody żelbetowe płytowe jedno i dwubiegowe. Posadzka w piwnicy - cegła ceramiczna układana na podsypce piaskowej oraz szlichta cementowa na podkładzie z gruzobetonu. Na parterze i I piętrze posadzki brak. Na poddaszu podłoga z desek mocowanych do belek stropowych. Instalacje wewnętrzne - tylko piony i poziomy kanalizacyjne w piwnicy oraz fragmentarycznie (piwnice i poddasze) rozprowadzona instalacja elektryczna oświetleniowa.
Elewacja - tynk cementowo - wapienny.

Dane techniczne:

Powierzchnia zabudowy 563,9 m2 Kubatura 6.114,0 m3 Powierzchnia użytkowa razem 1.739,6 m2 w tym:
- piwnice 381,3 m2
- parter 443,2 m2
- I piętro 429,8 m2
- poddasze 485,3 m2

W latach 2004-2005 opracowany został kompletny projekt remontu pałacu oraz rewitalizacji drzewostanu i pozostałej zieleni parku.
Prowadzone prace do 2008 roku pozwoliły na gruntowny remont pałacu w trakcie, którego w budynku przeprowadzono roboty zabezpieczające polegające na wykonaniu następujących prac:
- wymiana stropu nad parterem z drewnianego belkowego na żelbetowy,
- naprawa stropu drewnianego nad I piętrem,
- wykonanie klatek schodowych
- wykonanie szybu windowego
- wykonanie izolacji pionowej ścian piwnic z odwodnieniem
- zbicie tynków wewnętrznych ścian
- wykonanie tynku elewacji
- wykonanie sieci zewnętrznej kanalizacji deszczowej i sanitarnej - wykonanie kanalizacji poziomej sanitarnej w piwnicach
- doprowadzenie linii telefonicznej w wykopie
- wymiana zewnętrznej sieci wodociągowej zasilanej z wodociągu gminnego - wykonanie robót zabezpieczających
Ponadto prowadzone były i są bieżące prace pielęgnacyjne drzewostanu.

Idealna nieruchomość na prowadzenia działalności gospodarczej : Hotel. Restaurację , Dom Weselny, Spa, itd.

Więcej informacji pod nr telefonu : 698-003-093 oraz na stronie : www.cnieruchomosci.pl i w Biurze Nieruchomości w Chełmnie przy ul. Rynek 19.

Serdecznie polecam!! Oferta warta uwagi i oglądania!!

Oferujemy wsparcie w zakresie czynności finansowych oraz formalno-prawnych. Współpracujemy z biurami notarialnymi oraz doradcami finansowymi, którzy zaoferują najkorzystniejsze warunki kredytu lub pożyczki hipotecznej dopasowanej do Państwa potrzeb.

Pośrednik odpowiedzialny zawodowo za wykonanie umowy pośrednictwa: Monika Śliwińska (licencja nr: 21577).
Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.
Serdecznie polecam i zapraszam na prezentację!


Dane kontaktowe

CENTRUM NIERUCHOMOŚCI Oddział Chełmno

ul. Rynek 19 86-200 Chełmno

tel: +48 698 003 093

  • powierzchnia: 1736 m2
  • powierzchnia działki: 10 m2
  • piętro: parter
  • liczba pięter w budynku: budynek parterowy
  • liczba pokoi: 1 pomieszczenie
  • dojazd: asfaltowy
  • numer oferty: 40/4169/OOS
  • data ostatniej aktualizacji: 15 Październik 2019

Dane kontaktowe

CENTRUM NIERUCHOMOŚCI Oddział Chełmno

ul. Rynek 19 86-200 Chełmno

tel: +48 698 003 093